دریافت هوشمندسهم

برنامک هوشمندسهم برای موبایل، ابزاری است ساده و علمی به منظور ارائه اطلاعات تحلیلی کوتاه‌مدت و بلندمدت به سرمایه‌گذاران حقیقی

دِرِمَن سنجی

دِرِمَن سنجی در واقع شیوه تصمیم گیری دیوید دِرِمَن برای سرمایه گذاری بوده است که به صورت ساده سازی شده در برنامه هوشمندسهم برای شما نمایش داده می شود این روش یکی از ساده ترین و در عین حال کاربردی‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در جهان بوده که به وفور برای همگان قابل‌استفاده است. سه شرط درمن سنجی عبارتند از:

- نسبت قیمت به درآمد

- نسبت قیمت به ارزش دفتری

- بازدهی حقوق صاحبان سهام

بافِت سنجی

براساس روش بافت‌سنجی که شرایط خاص پنج‌گانه آن از کتاب روش بافِت نوشته راجر هاگستروم استخراج شده است ما پنج شرط اصلی زیر را بررسی نموده و به سرمایه‌گذار ارائه می‌کنیم. کتاب "روش بافِت" نوشته راجر هاگستروم به بررسی این شرایط پنج‌گانه می‌پردازد. که عبارتند از :

- بازدهی حقوق صاحبان سهام(ROE)

- برآورد عایدی آتی مالکانه و تنزیل به حال

- حاشیه سود قابل‌توجه

- ارزش معادل دلار سرمایه‌گذاری شده حداقل با ارزش‌آفرینی در بورس

- روند سودآوری آتی

رانت روز

رانت روز معرفی پول قهار یا پول هوشمند است، هرگاه در سهمی بیش از میانگین متوسط بیست روز گذشته پول وارد شود ما آن را به کاربرانمان معرفی می‌کنیم و تحلیل بنیاد آن را نیز ارائه می‌دهیم تا درصورت نیاز یا علاقه به سفته‌بازی کوتاه‌مدت شخص بتواند از این امکان بهره گیرد. همچنین درجه رانت روز نشان می دهد، بیشتر بودن حجم تا چه اندازه از حجم متوسط فراتر رفته است.

گراهام سنجی

بنیامین گراهام که یکی از بزرگان دنیای بورس بود، برای بررسی سهام شرکت‌‌ها و تایید و رد آن‌ شیوه‌ی مخصوص به خود را داشت. او اصول هفت‌گانه سرمایه گذاری بلند مدت را برای هر سهم مورد بررسی قرار می‌داد و بر اساس آن ارزش سهم را می‌سنجید. اصول هفت‌گانه گراهام سنجی به شرح زیر است:

- اندازه شرکت

- پایستگی مالی

- سابقه سودآوری شرکت

- وضعیت کنونی سودآوری

- وضعیت نسبت قیمت به ارزش دفتری

- سابقه تقسیم سود

- حاشیه امنیت

برنامک هوشمندسهم برای موبایل، ابزاری است به منظور ارائه اطلاعات تحلیلی کوتاه‌مدت و بلندمدت به سرمایه‌گذاران عمدتاً خرد حقیقی. از طریق این برنامک می توانید:

ارزش ذاتی

بنیادی سهام و اوراق قرضه تان را بررسی کنید.

افق سرمایه‌گذاری

جریان پول روی سهام را بررسی کنیدو دو سهم را با یکدیگر مقایسه کنید.

شبکه اجتماعی

تحلیل‌گران موفق یا رانت‌مندان روی سهام را درشبکه اجتماعی پیدا کنیدو با آنان تبادل نظر کنید.

پالایش صنعت

یک سهم را در گروهش به لحاظ بنیادی بسنجید.